English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   
Перегляди статей
491475
   

Дудко Олена Сергіївна, студентка V курсу Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Поняття та категорії науки соціальні комунікації: складності дефініцій»

 

Постановою Кабінету Міністрів України «Про доповнення переліку галузей науки, за якими може присуджуватися науковий ступінь» (від 13.XII.2006 р. №1718), який існує з 1997 року, було доповнено такими абзацами: «культурологія», «соціальні комунікації».

Післяутвердженняпереліку нових спеціальностей, їх формул та паспортів зараз перед науковцями, які надалі досліджуватимуть соціальні комунікації, стоять нагальні питання створювати відповідну інфраструктуру нової наукової газулі, а також визначати, що відноситься до категорій та понять цієї науки.

На жаль, у вітчизняній науці й досі немає як самого визначення, що таке «соціальні комунікації», так і чіткого розуміння щодо їх складових. Наприклад, науковці зараз шукають відповідну дефініцію «соціальній інформатиці» і намагаються визначити, чим вона відрізнятиметься від «інформатики» як сфери математичних наук.

Через це також поки що неможливо визначити, що саме можна віднести до «прикладних соціально-комунікаційних технологій» [шифр спеціальності 27.00.06] як галузі науки «соціальні комунікації».

Серед науковців є різні думки з приводу таких понять науки «соціальні комунікації», як «комунікація» та «спілкування». Чи відносяться до «комунікації» такі інформаційні взаємодії, як, приміром, пропаганда та навіювання? Через те, що й досі науковцями не вироблені чіткі визначення «соціальним комунікаціям», «комунікації» та «спілкуванню», відповідь на це питання знайти дуже складно.

Найближчим часом дослідники зі сфери соціальних комунікацій також мають зусередитись над розробкою класифікації видів, типів та форм «соціальних комунікацій», «комунікації», «спілкування». Це дозволить розпочати більш грунтовні дослідження зі сфери соціальних комунікацій як науки.

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Інженерно-педагогічний факультет :: Історичний факультет :: Факультет іноземної філології :: Факультет інформатики :: Факультет менеджменту освіти та науки :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет психології :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет спеціальної та інклюзивної освіти :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Факультет фізичного виховання, спорту і здоров`я :: Факультет філософії та суспільствознавства :: Фізико-математичний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ